VIII MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE ,,PO POLSKU O HISTORII"

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny, realizowany w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Celem projektu-konkursu jest wspieranie uczniów w ich edukacyjnych potyczkach językowych połączonych z przypomnieniem podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Do tegorocznej edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego dołączyła Szkoła Podstawowa w Gdowie. Dnia 1 października przedstawiciele poszczególnych klas mierzyli się z zawiłościami języka polskiego, biorąc udział w etapie szkolnym konkursu, odbywającym się w dwóch kategoriach: klas IV-VI oraz kl. VII-VIII.

Rywalizacja w dyktandzie to doskonała okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Poziom konkursu jest wysoki, ale mamy nadzieję, że naszym uczniom uda się zakwalifikować do kolejnego etapu. Wyniki już niebawem!

Anonimowa skrzynka na sygnały