Trenuj niczym astronauci i astronautki!

Mission X to międzynarodowy projekt edukacyjny, prowadzony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy z koordynatorami krajowymi, koncentrujący się na sprawności fizycznej oraz prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Zespoły uczniów i uczennic wykonują zadania, za które zdobywają punkty. Dzięki nim maskotki Mission X – Leo i Luna – będą mogły odbyć podróż z Ziemi na Księżyc. Na wyzwanie składają się dwa zestawy zadań dla uczniów i uczennic:

• zadania fizyczne, które pomagają w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej;
  • zadania naukowe, które koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych i pozwalają ćwiczyć pracę metodą naukową oraz pracę w zespole.

Celem projektu jest walka z otyłością u dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia projektów naukowych. Poprzez realizowanie specjalistycznych misji zachęcamy uczniów i uczennice do trenowania, tak jak robią to astronauci i astronautki.

Koordynatorką krajową wyzwania jest Elżbieta Rząca – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie.

Szczegóły dotyczące wyzwania zostały zebrane na stronie Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska: https://esero.kopernik.org.pl/mission-x

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia (w języku polskim) należy kierować na adres: missionxpolska@gmail.com